Blog

Co je to "MERINO"?
Publikováno 24.2.2017 | Autor: Kateřina Balíková
  Merino je vlna, která pochází ze speciálně vyšlechtěných ovcí.

Základním znakem vlny je její hřejivost, neboli tepelný komfort. Merino je také schopna absorbovat vlhkost v míře až 30% své hmotnosti, což je mnohonásobně více než u syntetických vláken.

Další důležitou vlastností jsou antibakteriální schopnosti, díky kterým oblečení nezapáchá ani při delším nošení. Navíc je tento materiál velmi jemný a šetrný k pokožce, takže je naprosto pohodlnýa velmi příjemný na nošení.

Díky těmto vlastnostem je oblečení z merino vlny vhodné zejména pro náročné aktivity v horách, které trvají několik dnů až týdnů, jako je horolezectví, skialpinismus, turistika, lyžování a jiné. Oceníto ho však i při běžném nošení, cestování, či pobytu v chladném prostředí.


Jak správně vrstvit oblečení
Publikováno 17.2.2017 | Autor: Kateřina Balíková
  Správné vrstvení Vám zajistí naprostý tepelný komfort a pohodlí.

1. VRSTVA
Pro první vrstvu se volí termoprádlo, nebo funkční (technická) trička, která rychle odvádí pot od těla, jsou rychleschnoucí a dopřejí Vám naprostou volnost pohybu. 

2. VRSTVA
Druhá vrstva přebírá pot od první vrstvy a předává ho dále. Hlavní předností je prodyšnost a zabránění úniku tepla. Často se dá využít i jako svrchní vrstva, díky svým izolačním vlastnostem a odolnosti vůči větru. Nejvhodnější jsou fleecové mikiny. 

3. VRSTVA
Poslední vrstva zajišťuje ochranu před vnějšími vlivy (déšť, vítr, sníh). Odvádí vlhkost od těla i přebytečné teplo a zároveň nepropustí dovnitř žádnou vodu. V zimě jsou pro tuto vrstvu vhodné bundy s voděodolnou membránou, nebo voděodolnou povrchovou úpravou. V teplejších dnech jsou velmi vhodné např. softshellové bundy.


Co znamená pojem technické/funkční oblečení?
Publikováno 10.2.2017 | Autor: Kateřina Balíková
 

Pojem technické, či funkční oblečení označuje textilii, která je svými vlastnostmi přizpůsobena k určitému použití. Funkční oblečení využívají jak profesionální, tak amatérští sportovci při cestě za svými cíli.

Oblečení z tohoto materiálu v první řadě odvádí pot směrem od těla pomocí speciálních vláken. Na okraji oblečení se pak pot z těchto vláken vypařuje a udržuje tělo v suchu.

Pro zařazení do kategorie technického/funkčního oblečení platí pravidlo, že výrobek by měl vynikat alespoň jednou z následujících vlastností:

 

  • odolnost proti vlivům povětrnosti
  • snížená hořlavost
  • ochrana proti bakteriím, proti slunečnímu záření
  • pohodlnost v nošení (nízká hmotnost, vysoká elasticita)
  • snadná údržba.

Jak prát péřové bundy?
 Publikováno 3.2.2017 | Autor: Kateřina Balíková
     Asi každý z nás, kdo uvažuje o koupi péřové zimní bundy řeší otázku, zda ji může prát doma a jakým způsobem, aby zachoval její izolační vlastnosti a nedošlo k shluku peří uvnitř bundy. Nebudu Vám nic nalhávat, je to určitě složitější postup než u praní běžného oblečení, ale pokud se dodržují určité zásady, tak vše proběhne bez problémů.
  • První zásadou při praní je, řídit se symboly uvedenými na štítku bundy. Ve většině případů se bundy perou na 30°C. Nepoužívejte žádné aviváže, které by narušily izolační a impregnační vlastnosti bundy. Zvolte šetrný program bez ždímání. Po vyndání lehce vymačkat přebytečnou vodu. položit na ručník, druhým přikrýt a ještě jednou jemně vymačkat.
  • Po vyprání je nejsnadnějším způsobem přesunout bundu do sušičky, která zajistí rychlé a rovnoměrné proschnutí bundy. Sušte ji na nízký stupeň cca 15minut. Pokud nemáte sušičku, rozprostřete bundu vodorovně přez šňůry (nikoliv přez jednu) a pravidelně ji protřepávejte, alespoň 5krát denně po dobu 3 dnů. Tím se v bundě nebudou utvářet shluky peří.

BEZPEČNÝ NÁKUP originální zboží, bezpečné platby
OVĚŘENO ZÁKAZNÍKY reálné recenze našich zákazníků
DOPRAVA ZDARMA při nákupu nad 999 Kč
RYCHLÁ EXPEDICE široký výběr produktů skladem

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování.

Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

Podrobné nastaveníPovolit vše
GLAMI
Glami